Друк

ПРАКТИЧНЕ НАВЧАННЯ

Павлюк В. М.
завідуючий

Практичне навчання студентів Олександрійського медичного училища проводиться відповідно до чинних нормативних документів, які спрямовують діяльність викладачів клінічних дисциплін на більш ефективне проведення практичних занять в лікувальних закладах міста, відповідно до їх тематики.

Організацію практичного навчання училища забезпечує завідуючий практичним навчанням Павлюк Василь Миколайович. Більше 20 років Василь Миколайович працював в навчальному закладі викладачем. Багатий педагогічний досвід дає можливість забезпечувати чітку організацію всіх видів практичного навчання, створювати студентам максимальні умови для професійної самореалізації особистості.

Практична підготовка студентів Олександрійського медичного училища здійснюється в оснащених сучасним обладнанням доклінічних кабінетах медичного училища включно з малою операційною, операційним столом з відповідним освітленням, де студенти відпрацьовують оперативні втручання на фантомі. Операційна розміщена на базі доклінічних кабінетів циклової комісії хірургії. Поруч знаходиться доклінічний кабінет акушерства та гінекології з кріслом для огляду жінок.

В доклінічному кабінеті акушерства та гінекології студенти відпрацьовують практичні навички по догляду за жінками, на фантомах відпрацьовують прийом пологів, як і в доклінічному кабінеті з хірургії відпрацьовують навички оволодіння та роботи з інструментами. На базі  доклінічних кабінетів основ медсестринства, загального догляду за хворими та медичної маніпуляційної техніки, а також кабінету внутрішньої медицини та вузьких медичних спеціальностей студенти відпрацьовують навички виконання ін΄єкцій, елементів догляду за хворими, надання невідкладної допомоги пацієнтам на фантомах.

Для проведення практичних занять, виробничої та переддипломної практик створено потужні клінічні бази для практичного навчання: бази міської лікарні №1, дитячої міської лікарні, центральної районної лікарні, шкірно-венерологічного, психіатричного, наркологічного та онкологічного диспансерів.

На закріплених практичних базах функціонують навчальні кімнати:

  • міська лікарня №1 – навчальні кімнати з терапії, хірургії, акушерства та гінекології, інфекційних хвороб;

Всі студенти медучилища особливо вдячні керівництву МК ЛПЗ Олександрійської міської дитячої лікарні, де арендуються три навчальних кабінети, оснащених обладнанням, фантомами, ляльками, інструментарієм та засобами догляду за дитиною, які забезпечило медичне училище.

Поруч з кабінетами знаходяться три сучасних стаціонарних відділення, в яких лікуються діти з різною патологією органів дихання, серцево-судинної системи, органів травлення, захворювань нирок, ендокринних органів. Студенти не тільки навчаються доглядати за дітьми, а сумісно з лікарями та медичними сестрами здійснюють патронаж на дому.

 

  • центральна районна лікарня – навчальні кімнати внутрішньої медицини акушерства при пологовому будинку РПЦ;

 

  • онкологічний диспансер – 1 навчальна кімната;
  • шкірно-венерологічний диспансер – 1 навчальна кімната;
  • станція швидкої допомоги – 1 навчальна кімната.

Навчальні кімнати та лабораторії відповідають вимогам організації процесу практичного навчання. Студенти училища мають чудову можливість вивчати дисципліни циклу професійної і практичної підготовки безпосередньо біля ліжка хворого, знайомитись з новими діагностичними медичними технологіями, сучасними методами лікування хворих.

kolomatskii2 

Виставка творчих робіт студентів

Велику увагу для покращення умов практичного навчання на базах лікувально-профілактичних закладів міста приділяють директор Олександрійського медичного училища Бойко М.С. та головні лікарі лікувальних закладів міста та району: Приходько В.М. – головний лікар Олександрійської міської лікарні №1, Гарагуля В.К. – головний лікар Олександрійської центральної районної лікарні, Гришканич А.Ф. – головний лікар Олександрійської дитячої лікарні, Скоропад Л.В. – головний лікар Олександрійського шкірно-венерологічного диспансеру, Пиркова Т.Б. – головний лікар Олександрійської стоматологічної поліклініки, Хірса В.П. - головний лікар Олександрійського онкологічного диспансеру та ін.

Адміністрація училища докладає максимум зусиль для забезпечення практичного навчання найсучаснішими технічними засобами. Кабінет технічних засобів оснащений мультимедійними відеопроекторами, комп'ютерами для створення і монтажу навчальних відеопрограм, цифровими фотоапаратами, відеокамерою, DVD-програвачем та ін. Відеотека училища налічує більше 100 навчальних відеофільмів, значна частка з них створена власними силами за участю викладачів та студентів закладу.

Щорічно матеріальне забезпечення кабінетів та лабораторій поповнюється фантомами, муляжами, медичним інструментарієм, обладнанням, предметами догляду за хворими. Для формування у студентів професійних навичок та вмінь, створено умови для практичного тренінгу. В училищі та гуртожитку постійно функціонують тренажерні кабінети, на базі яких студенти щодня мають можливість не тільки відпрацьовувати практичні навички, але й готуватись до перевідних та державних іспитів.

Всі студенти медучилища задоволені ще й тим, що корпуса медучилища, його сучасний гуртожиток, лікувальні заклади знаходяться практично поряд, що зберігає час при переході з  одного закладу в і нший.

Підготовка фахівців зуботехнічного відділення, окрім виконання сучасної програми по стоматології ортопедичній, студенти 3 курсу удосконалюють свої фахові знання поглибленим вивченням виготовлення зуботехнічних моделей з використанням найновітніших досягнень з металокераміки.
Студенти другого, третього курсу зуботехнічних дисциплін окрім основного корпусу медичного училища з спеціальних дисциплін займаються у двохповерховому будинку також розташованому поблизу гуртожитка та медичного училища.

Випускники училища, які отримали вищу освіту, повернулись в медичне училище, де працюють викладачами клінічних та зуботехнічних дисциплін: методист училища - Баленко Л.М., голова циклової комісії основ медсестринства та загального догляду - Коломацька Т.В.,  голова ЦК хірургії – Чуприна О.С.,  викладач Полоз О.А., Щербина І.М., Піхальонок Ю.П.

Директор медичного училища Бойко М.С. та колектив медучилища постійно підтримує зв΄язок з ветеранами училища. Таким є одними з перших випускників фельдшерського відділення, викладач з терапії - Чаплюк М.Л., викладач акушерства та гінекології Лопушняк М.І.

В навчальному закладі функціонує 20 гуртків та творчих груп, в яких працює понад 200 студентів. Щорічно в училищі проводяться олімпіади, конкурси "Кращий за фахом", виставки робіт студентської творчості, пошуково-дослідницьких робіт.

Студенти училища беруть участь у Всеукраїнських конкурсах фахової майстерності зі спеціальності «Сестринська справа», «Стоматологія ортопедична», на яких виборюють призові місця.

Студенти та викладачі Олександрійського медичного училища запрошують абітурієнтів України на навчання в наше училище.

Контакти

вул. Шевченка, буд. 176, м. Олександрія, 
Кіровоградська область, 28000
 
Керівник: Сергієнко Наталія Олександрівна
                    +380 63 827 46 74
                    +380 5235 7-70-00
приймальна директора: +380 5235 7-70-10
Відповідальний секретар приймальної комісії: 
Олефіренко Ірина Валеріївна
                    +380 50 909-96-85
                    +380 68 372-73-74
 
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

+380 689 100 913

+380 669 660 413