Друк

СНІД – ЧУМА ХХІ СТОЛІТТЯ

04 грудня 2017.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається у всьому світі щорічно 1 грудня. В цей день в 1988 році відбулася зустріч міністрів охорони здоров'я всіх країн, на якій вперше прозвучав заклик бути соціально терпимими і сприяти поширенню інформації про ВІЛ / СНІД. Ця страшна хвороба вже отримала назву «чуми XXI століття», від неї немає ліків, її етимологія невідома, а ризик зараження дуже великий. Вперше синдром імунодефіциту був зафіксований в США 5 червня 1981 року Американським центром контролю над захворюваннями. З тих пір епідемія поширилася на більшу частину земної кулі. Тисячі людей щороку гинуть від СНІДу, і поки ніхто не знає, як боротися з цією хворобою. Єдиним дієвим заходом, мабуть, є інформування громадськості про шляхи зараження і способи профілактики вірусу.

У 2000 році стартував проект «Червона стрічка». Червона стрічка в формі перевернутої букви «V» є символом боротьби зі СНІДом, а також співчуття і надії на майбутнє без цієї чуми. Її творцем став американський художник Франк Мур. Червоні стрічки вперше з'явилися на церемонії вручення щорічної премії «Tony Awards». Всім учасникам заходу було запропоновано приколоти їх до одягу. Символ завоював популярність дуже швидко, і з тих пір став елементом дрес-коду на інших церемоніях, таких як вручення премій «Оскар» або «Еммі». І навіть в повсякденному житті багато людей стали носити червоні стрічки на одворотах одягу, капелюхах і сумках. Так світ об'єднався під прапором загальної ідеї: остаточною і абсолютної перемоги над СНІДом.

У багатьох країнах 1 грудня і в наступні дні проходять заходи, спрямовані на інформування людей про небезпеку цього захворювання і заходи його профілактики. Ініціатори цих заходів виходять з того, що знаючи ворога в обличчя і об'єднавши зусилля, люди зможуть, нарешті, позбутися від нього раз і назавжди.

Волонтерська група  І курсу нашого училища (члени біологічного гуртка) не могли залишитися осторонь і провели акцію «Червона стрічка - заклик до дії».

  

Мета акції: формування навичок здорового способу життя в молодіжному середовищі.

Завдання акції: інформувати молодь про ВІЛ і СНІД, про способи його передачі і захисту себе від ВІЛ. Зібрати дані про рівень інформованості молоді про ВІЛ і СНІД.

Волонтери в кількості 10 чоловік, надівши стрічки, роздавали брошури присвячені профілактиці ВІЛ та СНІДу і прикріпляли на груди червоні стрічки. Також в ході акції проводилося анкетування «Що Ви знаєте про СНІД». Результати анкетування студенти планують висвітлити у дослідницькій роботі.


В бібліотеці училища була організована виставка-інсталяція до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

 

Контакти

вул. Шевченка, буд. 176, м. Олександрія, 
Кіровоградська область, 28000
 
Директор: Бойко Микола Сергійович (050)5150605
Відповідальний секретар приймальної комісії: 
Кранг Ольга Василівна
(068)9100913
(066)9660413
секретар: (066)0534637
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

+380 689 100 913

+380 669 660 413