Як вберегтися від ботулізму
Ботулізм існує стільки, скільки існує людство. Ця хвороба здавна приносила страждання та призводила до смертей у всьому світі. Спалахи епідемії ботулізму були зафіксовані практично у всіх країнах Європи. Хвороба вражала різні соціальні групи людей, незалежно від умов гігієни, - це пояснювалося природою появи бактерій. Основним носієм (резервуаром ботулізму) є організми тварин, риб, птахів і самої людини. Ї сьогодні, як і кілька століть тому, проблема ботулізму все ще актуальна.
Найчастіше причиною захворювання є харчові продукти, виготовлені в домашніх умовах (м'ясні консерви, овочеві консерви, риба в'ялена та інше), а також ті, що придбані в місцях несанкціонованої торгівлі (стихійні ринки тощо).
Тож ботулізм - це харчове отруєння, що може призвести до тяжких наслідків. Мікроби, збудники ботулізму (анаероби) можуть жити тільки в середовищі без кисню. Також збудники ботулізму живуть в грунті у вигляді спор. З грунтом спори потрапляють на овочі, фрукти, гриби, в кишечник тварин і птахів, з мулом проникають в кишечник риб. Спори ботулізму витримують нагрівання до 100 градусів протягом декількох годин (гинуть при 121), добре переносять високі концентрації солі і оцтової кислоти, Тепле й вологе середовище провокує посилений: ріст бактерій, що викликає найпотужнішу інтоксикацію організму. Ігнорування хвороби або неправильне чи несвоєчасне лікування може призвести до таких наслідків, як параліч, пневмонія і навіть смерть.
Щоб вберегтися від ботулізму, необхідно дотримуватися простих правил:
- не вживайте консервовані в домашніх умовах продукти, які зберігалися понад рік;
- не купуйте консерви та інші продукти домашнього виготовлення на вулицях та стихійних ринках;
- уникайте споживання в'яленої, копченої, солоної та консервованої риби;
- не вживайте продукти, якщо сумніваєтесь у їх якості або не впевнені, що їх зберігали та/або транспортували належним чином;
- не купуйте консервовані продукти з «бомбажною» кришкою.
І найголовніше: завжди слід пам'ятати, що в домашніх умовах ніякі продукти - овочі, фрукти, ягоди, гриби та інше - не можуть бути гарантовано очищені від забруднення. Жоден з рецептів консервації не гарантує, що спори ботуліністичного мікроба не проростуть.
Нагадуємо, що при перших проявах симптомів недуги - негайно викликайте «швидку»!
Олександрійське районне управління
Головного управління Держпродепоживслужби
в Кіровоградській області
Графік особистого прийому громадян головою Кіровоградської обласної ради
Графік особистого прийому громадян головою Кіровоградської обласної ради
Голова обласної ради
Дрозд Юрій Васильович Друга середа Прийом проводиться
кожного місяця з 9:00 до 11:00
Особистий прийом громадян головою обланої ради проводиться за попереднім записом по телефону (0522) 32 - 06 - 56. До обласної ради також можна звернутися письмово за адресою: пл. Героїв Майдану, 1, м. Кропивницький, 25022, засобами електронного зв'язку: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Молодь обирає здоров'я
До Міжнародного дня медичної сестри бібліотекарі коледжу провели квест "Молодь обирає здоров'я" , в якому взяла участь 122 група
Навчаємося, працюємо, удосконалюємося!








Проведення Всеукраїнської акції










Зустріч студентів з провідним інспектором ВЗНС Олександрійського РУГУДСНС України в Кіровоградській області
З метою збереження здоров'я та прийняття засобів застереження в період проведення бойових дій та окупації нашої держави російським агресором, у коледжі пройшла зустріч із провідним інспектором ВЗНС Олександрійського РУГУДСНС України в Кіровоградській області Печеним Артемом, у якій він надав студентам змістовну інформацію про поведінку в невідомих місцевостях", - Щербина Н.Г., відповідальна за виховну роботу у коледжі.
День здоров'я





Захід присвячений англомовним країнам
Сьогодні в нашому коледжі був проведений захід присвячений англомовним країнам таким як Великобританія Канада та Австралія. Захід провела викладач іноземних мов Швидка Лариса Леонідівна. В заході прийняли участь студенти 121, 111 та 122 груп. А саме: Бойченко Олена, Харченко Владислав, Заболотний Володимир, Вєтров Євген, Біджакова Валерія, Васіна Катерина, Бабенко Аліна, Валентович Олександра, Грозав Анастасія.Студенти збагатили свої знання з країнознавства та вдосконалили свої мовні навички. Емоційно донесли до слухачів цікаву інформацію про такі країни як Канада,Великобританія та Австралія .