Друк

МУЗЕЙ ІСТОРІЇ КОЛЕДЖУ

Музей – це дивне творіння людської мудрості, він покликаний не тільки зберігати спадщину минулого, але і спонукати інтерес до нього, впливати не тільки на розум, але і на серце людини.

Музей Олександрійського медичного коледжу - це відображена вдячна пам'ять про своє коріння, це дорогоцінні срібні нитки, що пов'язують вік двадцять перший з позаминулим - дев'ятнадцятим століттям. Спостережливий відвідувач знайде тут багато цікавого, пізнавального і піднесеного, виконаного в смаку мудрої старовини, перейметься повагою до минулої епохи і гордістю за славне минуле нашого краю, за героїчні діяння наших дідів та прадідів.

img1

Задум створення музею народився ще в середині минулого століття. Ініціювали його самі студенти. Кожна випускна група залишала про себе згадку у вигляді фотографій, які бережно зберігалися в бібліотеці коледжу.

Музей історії Олександрійського медичного коледжу створений на громадських засадах колективом викладачів і студентів в березні 2002 року.
Ініціатором створення музею був в той час директор училища Піхальонок П.М., а втілила цей задум у життя викладач світової літератури Мельник Валентина Володимирівна, яка й стала першим його керівником.

Валентина Володимирівна вважала, що музей медичного профілю повинен виховувати у відвіду-вача високі почуття гуманізму, милосердя, доброти. Під таким гаслом створені експозиції музею, які відтворюють історію розвитку Олександрійського медичного коледжу.

muzey1Особливо важливе значення має наш музей для морального виховання студентів, тому що моральність органічно пов’язана з діяльністю медичного працівника.
В першій експозиції документально висвітлено стан земської медицини в Олександрійському повіті в кінці ХІХ – поч. ХХ століття.

В другій експозиції зібрано матеріал про зародження Олександрійської школи медичних сестер, а потім перейменування її в Олександрійський медичний коледж. Тут можна побачити портрети директорів та викладацький колектив училища, до складу якого в різні роки входили шановані в місті лікарі та педагоги.

Є в музеї і експозиція, яка відображає шлях кращих випускників усіх відділень, які зробили своєю повсякденною працею неоціненний внесок в розвиток практичної медицини.

У фонді музею зібрані численні доку-менти, що відтворюють історію розвитку училища, особисті речі педагогів і лікарів, які працювали в училищі. Почесне місце в музеї займають оригінал диплому, виданий в 1937 році одній із перших випускниць Олександрійської школи медичних сестер, а також дозвіл на евакуацію школи медичних сестер в тил в 1941 році, фотографії студентів перших випусків.

З особливим інтересом і хвилюванням оглядають відвідувачі експозицію «Пам’ять дзвоном дзвенить у серцях» про співробітників і студентів, які воювали на фронтах Другої світової війни, в Афганістані, про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Зусиллями ради музею зібрані матеріали про викладачів, трудова біографія яких пов’язана з Олександрійським медичним коледжем, що дало можливість створити експозицію «Ветерани училища».

Матеріалами музею користуються викладачі і студенти в навчальній, науково-методичній та пошуково-дослідницькій діяльності. Музей постійно поповнюється новими матеріалами. Важливим розділом роботи музею є ведення архіву.

img2

Сьогодні роботою музею Олександрійського медичного коледжу керує Рада музею, очолювана викладачем соціально-економічних дисциплін Кранг Ольгою Василівною. В музеї створена студентська лекторська група, яка проводить навчально-виховні екскурсії для студентів та гостей коледжу. Велике значення мають усні журнали, вечори-зустрічі та конференції, на які запрошуються ветерани Великої Вітчизняної війни, випускники та ветерани коледжу.

Музей коледжу об’єднав минуле з його сьогоденням. Тут студенти не тільки здобувають знання, але вчаться спостерігати, аналізувати і, що ще важливіше, захоплюватися. Експозиції музею апелюють не стільки до інтелекту студентів, скільки до їх почуттів.

Контакти

вул. Шевченка, буд. 176, м. Олександрія, 
Кіровоградська область, 28000
 
Керівник: Сергієнко Наталія Олександрівна
                    +380 63 827 46 74
                    +380 5235 7-70-00
приймальна директора: +380 5235 7-70-10
Відповідальний секретар приймальної комісії: 
Олефіренко Ірина Валеріївна
                    +380 50 909-96-85
                    +380 68 372-73-74
 
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

+380 689 100 913

+380 669 660 413