ПІСЛЯВОЄННИЙ ПЕРІОД
Після звільнення Кіровоградщини від німецько-фашистських загарбників життя повернулося в мирне русло. 31 березня 1944р. за рішенням виконкому районної ради трудящих було відновлено роботу школи медичних сестер, яку очолив вчитель за покликанням Пастухов Дмитро Сергійович.
Заняття розпочалися 10 квітня 1944р. На перший курс було набрано 2 групи кількістю 78 чоловік, на другий - 62 чоловіки. В зв’язку з переведенням Д.С.Пастухова в м. Батумі, наказом від 30 серпня 1944р. на посаду директора школи медичних сестер було призначено Погрібну Нелю Андріївну. Вона була проста і природна, завжди трималася з гідністю. Її любили і поважали ті, з ким їй довелося працювати. Їм подобалась її рішучість, ініціатива й енергія. Під її керівництвом було відновлено матеріальну базу та відбудовано довоєнний корпус школи медичних сестер, відкрито гуртожиток по вул.Червоноармійській, 54 та створено бібліотеку.
![]() |
![]() |
Директор школи медичних сестер в 1944р. |
Тимчасове посвідчення про закінчення школи медичних сестер |
На той період в навчальному закладі працювало 16 викладачів: Кіріченко В.І. – завідуюча навчальною частиною, Шаповалова Г.І. – викладач математики і фізики, Дробот Н.К. – викладач української та російської мов, Кудря Н.К. – викладач біології та хімії, Криптенко Г.А. – викладач ВМП, Горяний В.П. – воєнрук, Бузаньова Н.Ф. – викладач хірургії, Капунова О.І. – викладач анатомії, Соколенко К.С. – викладач шкірно-венеричних хвороб, Беровик Р.Ф. – викладач латинської мови, Лев Р.В. – викладач військово-санітарної справи, Олесіна А.Л. – викладач внутрішніх хвороб, Ворвунева Н.К. – викладач отоларингології, Дорош І.П. – викладач хірургії та анатомії, Федорова А.М. – викладач ФЗТ.
З 1947-1953 р.р. школу медичних сестер очолював Рось Григорій Михайлович - людина пряма, тактовна, вимоглива, рішуча. Він завжди користувався повагою викладачів і студентів. В цей період за наказом № 84 від 28 серпня 1953р. було відновлено набір на акушерське відділення. На першому курсі розпочали навчання 64 чоловіки. У 1953-1954 навчальному році відкрито фельдшерське відділення.
Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я УРСР № 404 від 24 червня 1954р. школу медичних сестер було реорганізовано в Олександрійське медичне училище.