Друк

Медсестринське відділення

 

Семенькова Р.М.,
завідуюча медсестрин-
ським відділенням

 

 Семенькова Р.М. з куратором
групи Хорольським О.В.

 

Життя – найголовніше для людини. Ще Гіппократ зазначав: «У який би дім я не зайшов, я зайду туди для користі хворого і буду далеким від всього навмисного, несправедливого та пагубного». 

Кожен із нас прагне бути здоровим і прожити довге життя. Що може бути дорогоцінніше здоров`я? Воно – головна умова більшості життєвих досягнень людини. І не дивно, що вже з найстародавніх часів люди прагнули попереджати та лікувати хвороби. Так з`явилась і стала розвиватись медицина.

Медицина завжди була однією з самих найгуманніших сфер людської діяльності. Сьогодні медицина досягла значних успіхів. Але, незважаючи на досягнення розвитку медицини, головною фігурою залишається людина, в першу чергу, медична сестра. Досить ознайомитися з даними соціологічних опитувань, проведених в різних країнах, щоб переконатися – професія медсестри стабільно входить в трійку самих поважних.

  Сестринська справа - це самостійна наука, яка має фундаментальну науково-дослідницьку обгрунтованість. 

Засновниця сестринської справи англійка Флоренс Найтінгейл. Під час Кримської війни створила службу сестер милосердя. У Туреччині під її керівництвом був початий догляд за пораненими солдатами. В кінці 1855 року Найтінгейл організувала збір пожертвувань з метою створення школи для підготовки сестер милосердя, яка була відкрита в лондонському госпіталі Сент-Томас 26 червня 1860 року.

Якщо раніше вважалося, що медична сестра – помічник лікаря, то зараз – це освічений фахівець, що працює самостійно. Це не тільки догляд за хворими, як це було раніше, а й зміцнення здоров`я, профілактика захворювань, забезпечення максимальної незалежності людини відповідно її індивідуальним можливостям, надання психосоціальної допомоги усім верствам населення.

Тому зараз докорінно змінилися вимоги до людини, яка обирає професію медичної сестри. Висококваліфікована медична сестра повинна мати достатньо знань, навичок, а також впевненості, щоб планувати, здійснювати, оцінювати догляд, що відповідає потребам кожного пацієнта.

Вона оберігає людське життя, починаючи з зачаття і до глибокої старості. Її можна зустріти в дитячому садку, школі, поліклініці і лікарні. Це загально-освічена, професійно-ерудована, наділена високими моральними якостями особистість. Великою радістю та гордістю для медичної сестри є кожна вилікувана людина, адже любов до людей, чесність, терпіння, безкорисливість, старанність допомагає доглядати самих важких хворих.

Медсестринське відділення було організовано при школі медичних сестер в 1935 році. Перший набір студентів складав 34 особи. За період свого існування медсестринське відділення закінчили більше семи тисяч чоловік. Медсестринське відділення коледжу є найбільш чисельним. Завданням медсестринського відділення є підготовка спеціалістів, які органічно поєднують високий професіоналізм, гуманність та милосердя, комплексний всебічний догляд за пацієнтами і полегшення їх страждань, відновлення здоров'я і реабілітацію, сприяння зміцненню здоров'я і попередженню захворювань, готовність цілком віддати себе обраній професії.

В нашому коледжі створені всі необхідні умови для підготовки висококваліфікованих спеціалістів - медичних сестер. 

Матеріальна база відділення дає змогу навчати студентів на сучасному рівні. Під час занять, які проводяться як у корпусі коледжу, так і на базах практичної підготовки у лікарнях, використовуються різні форми і методи, мультимедійні засоби.

    

   

Студенти відділення опановують не лише найпростіші медичні дії, такі, як вимірювання тиску та температури, а й можуть накласти пов`язки, зробити щеплення, різні ін`єкції, підготувати людину до діагностики, обробити рани, поставити крапельницю тощо.

  

   

Наші медсестри відповідають вимогам Міжнародної Ради медичних сестер, яка визначила складові профісійної ролі медсестри – це зміцнення здоров`я пацієнтів, профілактика захворювань, реабілітація і полегшення страждань пацієнтів.

Крім навчання, на відділенні працюють різноманітні секції та гуртки: спортивні, художньої самодіяльності, предметні, секція «Медицина» МАН України

Студенти відділення беруть активну участь у різних конкурсах профісійної майстерності і є переможцями обласних та дипломантами творчих конкурсів.

         

Доброю традицією на відділенні стало проведення професійних конкурсів «Кращий за фахом». Гордістю училища є Шеремет Оксана - випускниця 2001 року, призер Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності "Ескулап" серед студентів середніх медичних закладів в м. Києві. Студенти відділення Пономаренко С., Міхальов Р., отримували стипендію Президента України, а студентка Шило В. – стипендію Верховної Ради України. В 2007 році студент відділення Міхальов Р. був нагороджений Дипломом за III місце в обласному етапі сьомого Міжнародного конкурсу з української мови ім.П.Яцика. Міхальов Р. в тому ж році посів III місце з інформатики в обласному турі та IV місце - з фізики. У 2017 році троє студенток відділення стали переможцями обласного етапу конкурсу-захисту дослідницьких робіт МАН (Медведська Вікторія – I місце; Пасічник Аліна – III місце). У цьому ж році Медведська Вікторія представляла область на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту робіт МАН, де зайняла III місце. Студенти відділення брали активну участь в Міжнародному мовно-літературному конкурсі студентської молоді ім. Т. Шевченка та стали переможцями III етапу (Проценко А., 2015р.) і лауреатами IV етапу (Шаповалов І., 2015р.). В 2016р. студентка Медведська В. стала переможницею другого етапу та лауреатом III етапу Міжнародного мовно-літерарурного конкурсу студентської молоді ім. Т. Шевшенка. В 2017р., 2018р. студенти відділення Звягінцева А., Колесник А. стали переможцями конкурсу читців творів Т. Г. Шевченка. 

У 2017 році студентська робота Пасічник Аліни була відібрана для участі у Всеукраїнському школі-семінарі «Сучасні методи дослідження мозку» в рамках VII Міжнародного конгресу українського товариства нейронаук.

У 2018 році четверо студентів (Чічікова Ганна, Штанько Олена, Білаш Тетяна, Скупнєвська Даяна) зайняли III місце на обласному етапі конкурсу-захисті дослідницьких робіт МАН України.

У 2019 році студентка Радіонова Юлія зайняла III місце на обласному етапі конкурсу-захисту дослідницьких робіт МАН України, а Жукова Анастасія виборола I місце.

Більше тридцяти відсотків випускників продовжує навчання у вищих навчальних закладах III та IV рівнів акредитації.

    

На відділенні підтримуються добрі традиції: проводяться зустрічі з випускниками різних років, свята до Міжнародного дня медичної сестри «Хочеш жити для себе - живи для інших», «Людина людині - ліки»; різні вечори: пам'яті визначних політичних діячів, письменників та поетів «Мова моя калинова», «Україно - ти для мене диво», «Коли оживає минуле» та інше. На відділенні багато років працює волонтерський загін «Милосердя», на рахунку якого безліч добрих справ. Робота волонтерів різноманітна: соціальна допомога та підтримка ветеранів Другої світової війни, ветеранів праці, самотніх громадян похилого віку. Студенти-волонтери допомагають дітям-сиротам та дітям, які позбавлені батьківської опіки. За активну участь в діяльності Товариства Червоного Хреста України загін «Милосердя» було нагороджено Почесною грамотою Президії Товариства Червоного Хреста України. Загін «Милосердя» неодноразово нагороджувався грамотами Олександрійської міської ради за активну волонтерську діяльність.

    

В різні роки медсестринське відділення очолювали Кіпніс К.М., Коломацький В.І., Бойко М.С., Антюшина Г.М. 

Більшість медичних сестер міста та району - випускники коледжу. Випускники медсестринського відділення працюють і за межами країни: у Франції, Ізраїлі, Росії, Сербії, Канаді, США, Польщі.

Колектив медсестринського відділення по праву пишається своїми випускниками, які стоять на сторожі здоров'я і життя громадян.

Випускники медсестринського відділення також приймають активну участь у бойових діях.

 

 

В Україні День медичної сестри відзначається 12 травня з 1993 року.

Контакти

вул. Шевченка, буд. 176, м. Олександрія, 
Кіровоградська область, 28000
 
Керівник: Сергієнко Наталія Олександрівна
                    +380 63 827 46 74
                    +380 5235 7-70-00
приймальна директора: +380 5235 7-70-10
Відповідальний секретар приймальної комісії: 
Олефіренко Ірина Валеріївна
                    +380 50 909-96-85
                    +380 68 372-73-74
 
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

+380 689 100 913

+380 669 660 413